Jaké daňové výhody může uplatnit neformální pár s dítětem?

21.2.2020 Daně

Dobrý den, může si přítel uplatnit slevu na dani na dítě, školkovné a otcovskou dovolenou, pokud je zapsán v rodném listu dítěte ale nejsme manželé? Žijeme ve společné domácnosti, ale každý s jiným trvalým bydlištěm. Děkuji za informaci

Dobrý den,

ano, tyto slevy na dani může uplatňovat rodič na vlastní děti (není podmínkou být sezdáni či mít stejné trvalé bydliště v OP). Naopak není možné tyto slevy uplatňovat na neosvojené děti druhů. Více info v našem článku Daň z příjmu za rok 2019.