Můžu uplatnit odpočet zaplacených úroků z hypotéky z daní při vlastním bydlení v ČR?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý deň, mám záujem o kúpu nehnuteľnosti v ČR. Pre nákup nehnuteľnosti by som použil hypotekárny úver poskytnutý bankou na SR (zaistený zástavným právom na nehnuteľnosť v SR). Žijem, pracujem a dane platím v ČR. Môže mi byť za takýchto podmienok v ČR priznaný odpočet zaplatených úrokov z hypotéky z daní pri užívaní nemovitosti k vlastnému bývaniu? Vopred Vám ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Dobrý den,

slevu na dani za zaplacené úroky z hypotéky získáte splněním těchto podmínek:

  • jste majitelem nemovitosti
  • jste účastníkem úvěrové smlouvy
  • nemovitost užíváte k vlastnímu bydlení

Hypotéka čerpaná u slovenské banky nevadí, ale jednalo by se o tzv. cizoměnovou hypotéku (příjem v CZK, dluh v EUR), která má přísnější podmínky (je rizikovější). Pro Vás tak může být výhodnější čerpat hypotéku od české banky v CZK (lze ručit i nemovitostí na Slovensku).