Jak uplatnit slevu na dani za vyživované dítě v daňovém přiznání?

7.3.2022 Daně

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Na daňovém přiznání uplatňuji slevu na dani za vyživované dítě. Minulý rok jsem uplatňovala na 2 syny, ale letos už vyživuji jen 1 dítě, které je narozeno jako druhé v pořadí. Nevím tedy, zda mám do daňového přiznání uvést v kolonce děti žijící společně s poplatníkem syna do řádku č. 1, protože už vyživuji jen jedno dítě, tedy sleva za 12 měsíců činní 15 204 Kč. Nebo jelikož je narozen jako druhý, tak ho mám napsat do řádku č. 1 ,ale do sloupečku počet měsíců na druhé dítě, a tudíž by částka byla 22 320 Kč za 12 měsíců? Děkuji za radu.

Dobrý den,

vždy je třeba nejprve uplatnit slevu na první dítě, následně na druhé dítě a teprve nakonec na třetí a každé další dítě. Vyživujete-li v současné době jen jedno dítě (byť je syn druhorozený), máte nárok na slevu odpovídající prvnímu dítěti (15 204 Kč). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání