Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #18181, Souběžný příjem od více zaměstnavatelů

Souběžný příjem od více zaměstnavatelů, Daně

13.6.2022 Daně

Dobrý den, jsem na RD a pobírám rodičovský příspěvek. Daňové přiznání za mě vždy dělal a dělá zaměstnavatel. Nyní jsem podepsala dohodu o provedení práce do 300 hod rok. Tam mě paní chtěla nechat podepsat daně, ale prý musím zrušit toto u zaměstnavatele, abych příjem z dohody nemusela danit. U zaměstnavatele si nechávám proplácet řádnou dovolenou. Jak postupovat, abych někde něco nezanedbala a současně se nepřipravila zbytečně o peníze? Děkuji

Dobrý den,

prohlášení poplatníka (umožňující okamžité čerpání daňových slev) můžete mí podepsané v jednu chvíli jen u jednoho zaměstnavatele, abyste omylem nevyčerpala na daňových slevách více než na co máte nárok. Při souběžném příjmu od více zaměstnavatelů (dovolená z HPP a DPP)  podepište prohlášení poplatníka tam, kde máte vyšší příjmy. Druhý příjem budete řešit v rámci daňového přiznání za rok 2022 v březnu 2023 (sečtou se všechny příjmy a vaše daňová povinnost se porovná se sraženými zálohami na daň z příjmu - výsledkem pak může být daňový přeplatek). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání