Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #19926, Společné prostory SVJ

Společné prostory SVJ, Reality

Sjednejte si hypotéku online
27.11.2022 Reality

Dobrý den, musí být ve společném vlastnictví jednotek v bytovém domě umístěn hasící přístroj či nikoliv? Žijeme v domě, kde totiž žádný není a v případě požáru nevím, jak by se dům mohl začít hasit do příjezdu hasičů. Dále, jestli je dovoleno, aby se na společných prostorách domu (chodba) nacházela zaparkovaná kola nájemníků. Díky

Dobrý den,

požadavky na hasicí přístroje, hydranty, preventivní opatření atd. stanovuje Požární řád na základě projektového řešení BD. Užívání společných prostor řeší stanovy vašeho SVJ (tato pravidla musí být v souladu s Požárním řádem a platnou legislativou). Všechny informace by Vám měl podat výbor SVJ. V případě pochybností se můžete obrátit na místní oddělení HZS.