Založení společného účtu s kamarádem: bezpečný a jednoduchý způsob správy financí

9.4.2018 Běžný účet

Dobry den, existuje banka, kde si s kamaradem mohu zalozit spolecny ucet? Kdy oba mame stejne prava uzivani a nemuze byt zrusen bez souhlasu druheho? Kde v internetbankingu nemuzou byt nami nastavovany ani upravovany zadne parametry ci udaje? Zmeny pouze na prepazce, neco jako fix banking? A je mozne ihned sledovat platby nam poslane, ze jsou jiz na ceste? Pochopitelne dve karty. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

toto bohužel možné není. Společný účet nabízí pouze mBank a UniCredit Bank, ale za výrazně odlišných podmínek než požadujete.

Nemožnost měnit parametry přes internetbanking: toto je naopak trendem, ovládání účtu se přesouvá z pobočky do internetbankingu

Platby na cestě: stejně jako Vy nevidíte za horizont, ani vaše banka nemůže vědět předem, kdo Vám posílá peníze (dokud na účet nedorazí)

Společný účet důrazně nedoporučuji ani manželům (proto ho také skoro žádná banka nenabízí). Velké komplikace v případě nečekaných událostí (úmrtí). Když se s kamarádem rozejdete ve zlém, jak budete vědět, komu náleží kolik peněz? (a jak to případně u soudu dokážete)

Mnoho bank nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek, doporučuji náš článek Velké porovnání účtů - duben 2018. Společným účtem dnes nic neušetříte.