Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #22433, Spor mezi sousedy o kočku

Spor mezi sousedy o kočku, Reality

Sjednejte si hypotéku online
17.11.2023 Reality

Dobrý den, bydlíme v bytovém domě (4 byty). Všichni jsme majitelé bytů. Jedná se o SVJ. Jedna z majitelek bytu chová kocoura v bytě, několikrát za den ho vypouští ven a kvůli němu nechává hlavně teď v zimě dveře od domu otevřené, aby si kocour mohl chodit ven a zpátky do domu. Přitom v domě na chodbě není žádný radiátor, museli jsme si kvůli tomu už zateplit zvenčí chodby stěnu do našeho bytu, jelikož v nám z tohoto důvodu zeď promrzá a v bytě se vytváří plíseň. Už několikrát jsem na to upozorňovala dotyčnou, aby dveře zavírala, ale stále si nedá říct. Poradíte mi jak postupovat? Je nějaká páka, např. že nás tím omezuje, po domě jsou chlupy z kocoura a v mezipatře na parapetě okna otištěné zašpiněné tlapky od něj. Už jsem to několikrát říkala i správcové, ale ta s tím bohužel taky nic nenadělala. Díky.

Dobrý den,

s tímto bohužel mnoho nenaděláte, domáhat se zavírání dveří soudní cestou nelze. Je to upřímně velmi kuriózní případ, neboť zavírání vchodových dveří je v zájmu všech vlastníků jednotek (snažíte se zabránit přístupu nechtěných osob). Doporučuji domluvu, např. v podobě instalace vchodu pro kočky do dveří (náklad cca 500 Kč).