Správce jmění, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, do mých 18ti let mi byl stanoven soudem správce jmění na účtu v bance. Nedávno jsem dosáhl zletilosti, s čímž je spojeno spoustu výdajů (kauce na byt, koupě auta atd.). Bohužel v bance se se mnou nikdo nechce bavit a soudu to neuvěřitelně trvá (soudkyně mi dokonce řekla, ať si peníze půjčím v bance). Toto jednání se mi opravdu nelíbí a moc nevím, co s tím mám dělat. Mohu se proti tomuto nějak bránit, nebo mi nezbývá nic jiného než čekat na rozhodnutí soudu? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je třeba vyčkat na rozhodnutí soudu, bez kterého banka nemůže konat. Peníze Vám v bance bez vlastních příjmů (ze zaměstnání, z podnikání) či ručení třetí osobou nepůjčí. Nezbude Vám tak než plány na koupi auta o pár týdnů či měsíců odložit.