Ztratila jsem akcie Kovohutě Rokycany a nevím, co dál - jak je to možné a jak se bránit?

Investice se zhodnocením až 12%
22.2.2019 Akcie a investice

Dobrý den, myslela jsem, že vlastním akcie Kovohutě Rokycany. Chtěla jsem jim je letos prodat, ale předseda představenstva mi sdělil, že akcie byly v roce 2003 přeměněny ze zaknihovaných na listinné. Proces přeměny zajišťovala společnost WEST BROKER, a.s. které jsem prý udělila plnou moc k vyzvednutí mých 60 ks. akcií a 16.6.2003 prý bylo provedeno výše uvedenou společností protiplnění za prodané akcie. Bohužel jsem nikomu plnou moc nedávala a protiplnění jsem nedostala. V CDCP již opravdu akcie neexistují. Nevím, co mám dělat, zda je to napadnutelné, nebo po tolika letech promlčené? Žádala jsem předsedu představenstva o kopii plné moci, ale přestal se mnou komunikovat. Prosím poradíte mi? Předem děkuji.

Dobrý den,

nemáte-li jak vlastnictví akcií doložit, obávám se, že s tím nic nenaděláte. Můžete zkusit vyhledat odbornou právní pomoc, ale řešit dnes případ starý 15 let (kdy dávno pominuly všechny promlčecí lhůty) je bohužel nereálné.