Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16831, Student, prohlášení poplatníka a sleva na dani

Student, prohlášení poplatníka a sleva na dani, Daně

10.2.2022 Daně

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně uplatnění slevy na poplatníka a slevy na studenta. Na začátku roku 2021 od ledna do března (tedy 3 měsíce) jsem pracoval na DPP s podepsaným růžovým prohlášením. Tedy chápu, že se mi odečítala měsíčně tato sleva. Zároveň jsem ale nakupoval/prodával akcie a kryptoměny a vznikla mi povinnost podat daňové přiznání. Chci se zeptat, jestli mohu uplatnit zbytek slevy na poplatníka a slevy na studenta, když jsem odpracoval s podepsaným prohlášením jen ty 3 měsíce. Děkuji.

Dobrý den,

ano - v rámci daňového přiznání se porovná vaše daňová povinnost s již sraženými zálohami na daň/uplatněnými slevami a budete mít možnost využít i doposud zcela nevyčerpané daňové slevy. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání