Banky.cz Bankovní poradna zdarma Karta #1491, Účet a karta v insolvenci

Účet a karta v insolvenci, Karta

21.7.2014 Karta

Dobry den preji. Mam k vam prosim velky dotaz.
Mam osobni ucet u KB, Unicov a mel jsem i platebni kartu. Pred mesicem mi byla ukradena i s doklady, tak jsem ji zablokoval a zazadal o novou kartu. Dosel mi pin k nove karte a dnes jsem byl na Unicovske pobocce KB., kde jsem si prisel pro novou kartu. Bylo mi ale receno, ze podle nejakych jejich smernic, kdyz jsem a mam: OSOBNI BANKROT-Insolvenci uz schvalenou a strhavanou z uctu, mi nova karta nemuze byt vydana a musim vybirat uz jen na pokladne banky KB. A nikde jinde u jine banky uz novej ucet ani kartu ted prej nedostanu. Muzete mi napsat prosim, kdybych chtel zridit novy ucet u vasi banky, nebo jine, jestli je to mozne i kdyz jsem v Insolvenci?
Dekuji za pripadne info. Tomas

Dobrý den,

nejsme banka, ale nezávislý poradenský portál s aktualizovaným přehledem o všech bankách. Účet Vám i v insolvenci otevře jakákoliv banka.
S debetní kartou může být problém (kreditní kartu Vám nevydá nikdo), neboť zejména mimo ČR je stále ještě dost offline platebních terminálů, které platbu kartou strhávají z účtu se zpožděním. Pokud by na účtu nebyla dostatečná hotovost, banka vede záporný zůstatek na účtu jako dluh klienta (a pokud je klient v insolvenci, snižuje se šance, že se takovýto dluh vymůže - proto banky klientům v insolvenci občas nechtějí vydat platební kartu a to ani debetní).
Doporučuji vyzkoušet jiné banky (zejména ty menší) a třeba to vyjde.

Petr JermářBanky.cz