Jak najít bankovní účet bez poplatků a s možností ponechat si stejné číslo účtu při přechodu do jiné banky?

18.9.2017 Běžný účet

Dobry den, hledam bankovni ucet, ktery by byl bez poplatku. Ziji dlouhodobe v cizine, ale momentalne mam ucet u Ceske sporitelny, kde platim za vedeni uctu 69 korun a za kazdou prichozi a odchozi platbu. Mesicne mi na tento cesky ucet chodi vic nez 15 tis. korun, mam jednu trvalou platbu mesicne a minimalni zustatek na uctu vzdy minimalne 30tis. Problem je, ze platebni kartu nebo vyber z bankomatu pouziji max. jednou za rok a potreboval bych, aby cislo uctu s prechodem do jine banky zustalo stejne. Za odpoved dekuji.

Dobrý den,,

s účtem bez poplatků a jakýchkoliv podmínek je to jednoduché, nabízí ho několik bank (Equa bank, Air Bank, Fio banka) a lze ho otevřít plně online (u Air Bank dokonce bez podpisu smlouvy, autorizaci provedete zasláním 1 Kč z Vašeho stávajícího účtu u ČS). Nicméně číslo účtu bohužel zachovat nelze, neboť má každá banka svůj unikátní kód, který je součástí čísla účtu (poslední čtyři číslice za lomítkem). Nepomůže tak ani možnost volby čísla účtu na přání od Fio banky (poslední čtyři číslice za lomítkem by byly stejně jiné).