Účet na cizí jméno, Osobní a rodinné finance

Dobry den, před více jak 3 lety jsem si zřizovala účet u mBank, který využívala jen moje matka. Po neshodách s ni přešla na jinou banku a mně neřekla, ať zruším účet u dané banky. V tom období tam proběhla věc ta, že si buď ona či bývalý přítel vzali kontokorent na částku 17 000 Kč a teď po 3 letech mi došel dopis od soudu o zaplacení dané částky + úroky + toho jejich právníka či co. Při moji smůle vůbec nemám páru o co jde, avšak vše šlo přes účet, který je na mé jméno. Jde s tím něco dělat? Odvolat se, i když nemám důkazy? Nebo popřípadě zaplatit dluh těch 17 000 Kč a zbytek nějak na splátky? Děkuji

Dobrý den,

tohle přece nemůžete nikdy udělat, zřídit si na své jméno účet k užívaní pro jinou osobu. Dotyčný pak jedná Vaším jménem a může to mít velmi nepříjemné důsledky (např. nasekané dluhy, o kterých Vám ani neřekl). Doporučuji bance ihned vše zaplatit (dluh, úroky, náklady vymáhání) a následně můžete zkusit vše vymáhat po Vaší matce.