Účet pro Erasmus, Běžný účet

9.7.2019 Běžný účet

Dobrý den, chystám se na půl roku na Erasmus do Španělska a potřebovala bych poradit s výběrem eurového účtu. Na účet mi bude chodit stipendium jako příchozí zahraniční platba v eurech a z účtu budu potřebovat v zahraničí hlavně několikrát do měsíce vybírat z bankomatu. SEPA platby nejspíše odesílat nebudu. Zatím mi nejvýhodněji vychází eKonto STUDENT PREMIUM od Raiffeisenbank, které by mělo mít vše co potřebuji bez poplatku, ale bojím se, aby po skončení pobytu v zahraničí nebyly nějaké komplikace se zrušením účtu. Případně ještě uvažuji o běžném účtu u Equa bank, kde by snad zrušení mělo být bezproblémové, ale zase si za služby co potřebuji účtují poplatky. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zrušení účtu u obou bank je bezproblémové. Jestli splníte všechny podmínky studentského konta u Raiffeisenbank (obrat, max. 1 SEPA platba), volte tuto banku. V opačném případě bude lepší Equa bank, která Vám bez jakýchkoliv podmínek nabízí všechny příchozí SEPA platby a výběry za bankomatů v zahraničí za 9 Kč (U RB máte druhou SEPA platbu již za 200 Kč a při neplnění podmínek měsíční poplatek za vedení účtu 49 Kč).