Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5016, Účet pro seniora

Účet pro seniora, Běžný účet

AP

Dobry den, prosim poradte mi. Chci si zaridit ucet u Equa bank, ale v mem meste neni pobocka teto banky. Jsem duchodkyne, mam sice pristup na internet, ale nevim, zda bych dokazala svuj ucet spravovat pres inernetbanking. Chytry telefon nemam. Byla bych rada, kdybych mohla sve prikazy k platbe zadavat pres telefon, ale nevim, zda tato banka takovou sluzbu ma. Nebo jsem zvazovala banku Moneta - ucet Tom. Tato banka v nasem meste ma pobocku, ale rovnez nevim, zda ma sluzby po telefonu. Zadavat prikazy k platbe atd. Poradite mi? Dekuji Alena

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pobočka banky Vám k ničemu dobrá není, účet se dnes ovládá plně na dálku přes internetbanking. Účet založíte z pohodlí domova a banka za Vámi zdarma vyšle kurýra s podpisem smlouvy. Následně Vám poštou přijde platební karta. S kartou platíte v obchodech, vybíráte zdarma peníze z jakéhokoliv bankomatu, na účet Vám chodí důchod, SIPO a inkasa se strhávají z účtu automaticky a platby zadáváte přes internetbanking (z počítače), kde máte k dispozici kompletní přehled všech transakcí a historii účtu. 

Ovládat účet přes telefon je komplikovanější (internetbanking přes počítač je jednodušší). Proto doporučuji raději počítač. Neboť jste zvládla si najít náš portál a zadat dotaz do naší poradny, určitě zvládnete i internetbanking (není o nic složitější). Banky nabízejí ovládání účtu i přes mobil, ale je třeba mít "chytrý telefon". 

Doporučuji Equa bank, kde máte jednoduše vše zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. U Monety se platí za výběry z bankomatů cizích bank. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

D

#6256, Ukončení pracovního poměru a čerpání dovolené, Osobní a rodinné finance, 20.3.2019

Dobrý den, na kolik dní dovolené mám nárok, když chci ukončit ve firmě pracovní poměr k 31. 5.? Díky

Dobrý den, při ukončení pracovního poměru v průběhu roku máte nárok na poměrnou část dovolené. Skončíte-li k 31/5, máte nárok na dovolenou ve výši 5/12 celoroční dovolené. Nejčastěji nabízejí zaměstnavatelé v tuzemsku 5 týdnů dovolené - pak by Váš nárok byl ve výši 10 dnů (může to být méně i více - dle délky dovolené, kterou máte sjednanou u vašeho zaměstnavatele).  Zákonná dovolená činí 4 týdny. Dodatečná dovolená nad tuto hranici je považována za zaměstnanecký benefit a její čerpání se může řídit podmínkami zaměstnavatele (někde na ni pohlížejí jako na zákonnou dovolenou, jinde mají přesný rozvrh nároku dle data začátku/ukončení pracovního poměru). 

PN

#6255, Opravné daňové přiznání, Daně, 20.3.2019

Dobrý den, pokud jsem podal daňové přiznání a zjistil jsem tam chybu v můj neprospěch, mám podat nové či opravné daňové přiznání? Nebo jak mohu postupovat? Děkuji

Dobrý den, objevíte-li chybu v podaném daňovém přiznání (DP) ještě před koncem lhůty pro podání DP (konec března), podejte Opravné DP. Po tomto termínu se podává Dodatečné DP (je-li chyba v neprospěch státu, hrozí Vám penále).

ŠM

#6254, Jak zrušit vkladní knížku?, Spoření, 20.3.2019

Dobrý den, jak postupovat při zrušení vkladní knížky, pokud se osoba, na kterou je knížka vydána, nemůže osobně dostavit na pobočku (kvůli zdravotnímu stavu). Děkuji

Dobrý den, jediným řešením je někoho pověřit zrušením vkladní knížky. Lze tak učinit sepsáním plné moci. I z tohoto důvodu vkladní knížky důrazně nedoporučuji. Starší a nemocní lidé (neschopni se fyzicky dostavit na pobočku) mají pak velmi ztížený přístup ke svým penězům (což by se jim s účtem nestalo - lze ovládat na dálku).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR