Jak zřídit bankovní účet ve švýcarských francích a jaké banky jsou vhodné pro pravidelný platební styk se Švýcarskem?

22.1.2018 Běžný účet

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, u které z českých bankovních institucí by jste mi doporučili zřídit bankovní účet ve švýcarských francích. Bude se jednat o pravidelný platební styk se Švýcarskem (přijaté a odchozí platby). Bude se jednat o účet pro fyzickou osobu. Dále je možné se jako fyzická osoba domluvit s bankovní institucí na spotovych operacích v případě vyšších částek? Účet ve Švýcarské bance aktuálně neřeším vzhledem k přísným podmínkám pro osoby bez pracovního povolení. Děkuji David N.

Dobrý den,

nejlevnější platební styk se Švýcarskem má Air Bank (100 Kč odchozí/příchozí platba), ale ta bohužel nevede účty v CHF (jen CZK, EUR a USD). Proto doporučuji KB, která bude dražší (poplatek za odchozí mezinárodní platby mimo SEPA 0,9%, min. 250 Kč/max 1 500 Kč), ale umí vést účet v CHF a bude zde pravděpodobně možné se domluvit i na spotových operacích.