Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6538, Účetnictví a archivace daňových dokladů

Účetnictví a archivace daňových dokladů, Osobní a rodinné finance

Pokračování dotazu č. 6536: Měl jsem na mysli zakládání jednotlivých dokladů do šanonů. 1) Takže když si založím šanony: (bude to takhle dobře)? VYSTAVENÉ FAKTURY – čistě jen jednotlivé faktury na příjmy PŘIJATÉ FAKTURY – čistě jen jednotlivé faktury na výdaje BANKA /VÝPISY/ – (?výpis + faktura) nebo jen výpisy? POKLADNA – (přijaté doklady /výdaje/ a zakládat sem i faktury, které byli vystavené zákazníkovi na hotovost /příjmy/?) a pokud jsou v této složce jsou příjmy a výdaje rozlišuje se nějak číslování? 2) Když budu platit kartou z účtu a budu mít účtenku – založím účtenku do pokladny nebo do banky s výpisem? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

při vedení daňové evidence zákon o účetnictví toto třídění dokumentů při archivaci nevyžaduje (na rozdíl od podvojného účetnictví), nicméně ho lze vřele doporučit. Platba kartou patří do banky (účet 221).