Úmrtí a dědictví, Osobní a rodinné finance

DOBRÝ DEN, POKUD BY NASTAL PŘÍPAD, ŽE JEDEN Z MANŽELŮ TĚŽCE ONEMOCNÍ A DRUHÝ JEHO FINANCE PŘEVEDE NA SVŮJ ÚČET A NÁSLEDNĚ PRVNÍ Z MANŽELŮ ZEMŘE, NEMOHOU NASTAT NĚJAKÉ PROBLÉMY V DĚDICKÉM ŘÍZENÍ? DĚKUJI.

Dobrý den,

většina majetku manželů (včetně peněz na účtu) bude pravděpodobně součástí SJM, které se rozdělí na poloviny a polovina po zemřelém bude dále předmětem dědického řízení. Ohledně možných stížností na převod peněz před úmrtím - záleží na vztazích v rodině. Dědictví lze řešit pomocí závěti. Jinak dochází k dělení majetku mezi zákonné dědice (manžela a děti). Většina rodin má dobré vztahy a je schopna se rozumně na všem dohodnout. U rozhádané rodiny můžete spíše čekat právní komplikace.