Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #21152, Úspory manželů a dědictví

Úspory manželů a dědictví, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
5.4.2023 Spoření

Dobrý den, spolu s manželem jsme 45 let. Máme dvě společné děti, on má ještě dvě děti z předešlých vztahů. Každý máme svůj účet, každý u jiné banky. Manžel nešetří, já ano. Po úmrtí manžela půjde do dědictví i má našetřená částka? Logicky přece notáři dojde, že musím mít někde účet, kam mi chodí důchod. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nemáte-li zúžené SJM, pak bude předmětem dědictví polovina SJM. Do SJM spadají úspory obou manželů, které byly získány za dobu trvání manželství (tedy i vaše úspory). Chcete-li dělení majetku v rámci dědického řízení jinak, sepište závěť nebo si sjednejte režim oddělených jmění.