Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15533, Utekl jsem před dluhy do zahraničí

Utekl jsem před dluhy do zahraničí, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možnost nějakého finančního poradenství, které by mi pomohlo vrátit se v Česku do života (samozřejmě placené). V 18ti letech jsem v Česku udělal spoustu chyb a bohužel jsem je neřešil a jelikož jsem odjel do zahraničí,  problémy jsem nechal růst v ČR. Žiji dlouhodobě v zahraničí a mám v Česku problém se zdravotním pojištěním (zapomněl jsem si ho kdysi odhlásit a dluh bude určitě vysoký, ale zdravotní pojištění platím v jiné zemi EU).  Měl jsem také založený bankovní účet v ČR, ktery jsem prakticky nevyužil, ale také nezrušil. A největší chyba byla, že jsem si pod tlakem nechal vzít půjčku přes pochybného člověka na ulici. Jednalo se o 3 000 Kč. Peníze jsem vrátil onomu pochybnému člověku, u kterého dnes nevím ani jméno, ale podle všeho to byl pouze zprostředkovatel, ktery můj dluh dál nezaplatil. A je možné, že dluh někde dal roste. Všechno se stalo v roce 2014, od té doby žiji v zahraničí. Jsem si vědom svých chyb a chtěl bych je všechny dát do pořádku. Je to ovšem pro mě tak složité, že nejsem schopen bez cizí pomoci vrátit se do ČR a začít dluhy splácet. Mohli byste mi tedy doporučit jakou cestu, kam bych se měl vydat? Děkuji

Dobrý den,

doporučuji se k problému postavit čelem, vrátit se do ČR (pakliže žít v zahraničí dále nechcete a jen se tam schováváte před dluhy), nechat si vyčíslit dluhy za běžný účet, nebankovní půjčku a zdravotní pojištění a následně se zamyslet, zda bude ve vašich silách vše splatit, nebo požádáte o osobní bankrot. V případě zájmu o placené poradenství (980 Kč/hod) mne prosím kontaktuje přes email petr.jermar@banky.cz