Jak se bránit při podvodu s falešnými údaji o bankovních účtech?

20.1.2021 Podvod

Pokračování dotazu č. 12541: Děkuji za odpověď na dotaz. Zatím jsem od PČR neobdržel finální stanovisko, ale šlo o to, že pachatel uvedl chybné telefonní číslo u banky a nesprávný email, a navíc podpis na OP nekorespondoval s podpisem pachatele, čehož byly banky také svědky. Nevím, jestli se to dá považovat za prokázaný trestný čin. Ale pachatel se přiznal, PČR mě jako jednoho z poškozených také vyslýchala, a prý moje výpověď byla pravdivá. Banky již mají k dispozici úřední záznamy z výslechu PČR, kdo je pachatelem. Jak byste mi doporučili situaci řešit? Děkuji

Dobrý den,

výslechy, přiznání, záznamy, atd. značí, že Policie ČR doposud případ neuzavřela. Banka bude pravděpodobně čekat na uzavření případu.