Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11700, Vkladní knížka a dědické řízení

Vkladní knížka a dědické řízení, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.11.2020 Spoření

Dobrý den, zemřela mi teta, která měla dvě vkladní knížky. Prvním vkladatelem byla teta a druhým vkladatelem jsem já. Jde to do dědického řízení? A mám já nárok na knížky? Děkuji

Dobrý den,

co přesně myslíte pojmem vkladatel? Pro účely dědického řízení je rozhodující, kdo je majitelem vkladní knížky (kdo peníze vlastní). Pokud jste např. ukládala peníze na cizí vkladní knížku, musela byste prokázat, že tyto peníze jsou vaše (že se např. nejednalo o dar). Pak by tato část peněz byla vyjmuta z dědického řízení. I proto důrazně doporučuji mít peníze uložené jen na svých účtech, kde jste 100% majitelem.