Je možné získat hypotéku i s trvalým pobytem na Slovensku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,či je možné zobrať si hypoteku, aj keď máme trvalý pobyt na SR. S priateľom žijeme v ČR už 2 roky a 7 mesiacov. Peniaze si šporime, sme bez dlhov a máme prijem spolocne 46000 czk mesačne. Chceli by sme si zobrať hypoteku na zhruba 3 mil. CZK. Bol by to nejaký problém? A ešte koľko percent potrebujeme našetrených, aby ste nám požičali? Ďakujem

Dobrý den,

banka Vám může půjčit maximálně 90% z hodnoty nemovitosti, tedy je třeba mít našetřeno min. 10% (pro lepší úrok 20%). S trvalým pobytem na Slovensku není žádný problém. Bankám stačí, že žijete a pracujete v ČR. Příjem 46 000 Kč je plně postačující pro hypotéku ve výši 3 mil. Kč, kde měsíční splátka při splatnosti 30 let vychází na cca 11 500 Kč. Doporučuji náš článek Velké porovnání hypoték - leden 2018.