Jak vybrat podnikatelský účet pro přijímání a odesílání malých plateb mezi USA, Čínou a dalšími zeměmi?

3.9.2019 Běžný účet

Dobrý den, budu přijímat malé platby ze zahraničí (hlavně z USA, ale i jiných zemí) v různých měnách a odesílat opět malé platby do Číny. Jaký podnikatelský účet se mi nejvíce vyplatí, s co nejmenšími poplatky a nějaký multi-měnový? Popřípadě kdybych založil účet u Citibank, jelikož je to USA banka, přijdou příchozí platby rychleji? Děkuji předem za odpověď

Dobrý den,

Citibank přestala v ČR nabízet služby retailu již před lety (nyní vede účty pouze středním a větším společnostem). Vysoká frekvence malých plateb (v řádu několika eur/dolarů) se Vám u bank nevyplatí, neboť nejlevnější platby mimo EU nabízí Air Bank (100 Kč/platba) - ostatní banky si účtují výrazně více. Pro tento typ transakcí bude vhodnější PayPal či jiná podobná nebankovní služba.