Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #10295, Výběr euro bankovek z účtu

Výběr euro bankovek z účtu, Běžný účet

1.6.2020 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 9476: Dobrý den, již jednou jsem se ptal na založení Euroúčtu. Dnes jsem byl u Equa bank. Tam mi ale řekli, že není možné na přepážce vybírat bezplatně eura. Dostávám důchod v Německu, platba mi chodí na Postbank Berlin. Řešil jsem to jízdou do Německa a příležitostně jsem si nakoupil. Eura jsem měnil v Praze v eXschanz. Mají tam nejlepší kurzy bez poplatků. Chi založit účet zde, kam si nechám posílat eura, ale rád bych je příležitostně vyzvedl a vyměnil tam, kde je dobrý kurz. V bankách si počítají stále nějaké poplatky, výběr v eurech je zde téměř nemožný. Také bych rád aby manželka měla k účtu přístup. Děkuji za radu.

Dobrý den,

již minule jsme radili pro výběr hotovosti v EUR zřídit běžný účet u Banky Creditas (nikoliv Equa bank, která provozuje pouze bezhotovostní pobočky - tato banka řeší výběry hotovosti pomocí bankomatů, kde klientům nabízí neomezené bezplatné výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí - ovšem v ČR z nich nevyberete eura).