Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #6612, Výmaz z registru dlužníků

Jak dlouho trvá výmaz z registru dlužníků a existuje způsob, jak to urychlit?

22.5.2019 Banka

Dobrý den, jsem v registru dlužníků kvůli nebankovní půjčce, protože jsem ztratil zaměstnání a tak jsem nemohl platit splátky. Teď chci celou půjčku vyplatit a žádat o výmaz z registru. Jak dlouho to bude trvat?Jde to nějak urychlit?

Dobrý den,

z registru dlužníků nelze vymazat negativní záznam o nesplácení půjčky (ani po doplacení úvěru). Právě toto je hlavní funkcí registrů (BRKI, NRKI, Solus) - informovat věřitele o Vaší platební morálce (pozitivně i negativně). S negativním záznamem Vám nikdo dalších 4-5 let nepůjčí.