Jak získat dědictví od České spořitelny bez sdělování citlivých údajů o dědickém řízení?

Dobrý den, zemřel mi otec a po nabytí právní moci usnesení o dědickém řízení jsem zašla do České spořitelny, aby mi vyplatili zůstatky na účtech po otci. Poskytla jsem jim fotokopii usnesení, kde jsou začerněné částky. Nechtěla jsem, aby byla vidět hodnota dědictví a podíly, které mám vyplatit dalším dědicům. Česká spořitelna mi odmítla vyplatit zůstatky, že si naskenují originál. Upozornila jsem je, že v "Žádosti o vypořádání dědictví", kterou požadují podepsat, nejsou uvedeny žádné informace o ochraně osobních údajů a že se mi nechce jim sdělovat osobní údaje a údaje dalších členů rodiny. Doporučili mi, aby mi notářka zhotovila zkrácenou verzi usnesení, kde nebudou uvedeny částky. Asistentka notářky mi sdělila, že nic takového nevystavují. Existuje možnost získat dědictví od České spořitelny, aniž bych jim musela poskytnout veškeré údaje o dědickém řízení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky dodržují nejvyšší možné standardy ochrany osobních údajů, určitě bych se nebál jim svěřit kopii originálu notářského rozhodnutí. V opačném případě bude třeba bance doložit zkrácenou verzi notářského usnesení bez osobních údajů ostatních účastníků řízení. Banky v takto citlivých záležitost příliš neakceptují proškrtané dokumenty (pokud by na základě neúplného dokumentu udělaly špatné rozhodnutí, musely by hradit škodu).