Výpověď a ošetřovné, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, prosím o radu: jsem ve zkušební době prodlužované covidem a nutností starat se o dítě ve věku pod 10 let (1. třída ZŠ). Má zaměstnavatel právo dát mi výpověď v týdnu, kdy má dcera distanční výuku (vypisuji si tento týden do formuláře pro ČSSZ jako OČR)? Laicky jsem měla za to, že jsem v tomto týdnu tedy ještě "v ochranné lhůtě" a výpověď by mi tedy měla přijít až následující týden, kdy dcera nastoupí standardně fyzicky do školy, je to tak? Zaměstnavatel mi vyhrožuje, že mi výpověď pošle poštou, ukončení pracovního poměru je jasné. Jen se chci informovat, zdali jsem ještě v týdnu distanční výuky "v ochranné lhůtě očr" či ne. Děkuji!

Dobrý den,

v rámci zkušební doby Vám může být pracovní poměr ukončen kdykoliv. Jedinou výjimkou je pracovní neschopnost, kdy jste v ochranné lhůtě prvních 14 dní nemoci.