Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11351, Žádost o hypotéku a výpis z běžného účtu

Žádost o hypotéku a výpis z běžného účtu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, už jsem zde viděl podobné dotazy, ale i tak se potřebuji zeptat, protože je to u nás trochu jiný případ. Ve zkratce: Já a přítelkyně jsme žádali u KB o hypotéku minulý rok (2,9 mil. Kč), ta proběhla bez problému. Nyní opět u KB žádáme o druhou hypotéku na 1,5 mil. Chtěli doložit výši příjmů, to proběhlo ok. Už je vše předschválené a najednou nám banka volá, že chce poslat 6 měsíců zpět výpis z učtu, včetně plateb odchozích (oba máme účty vedené u Air Bank). Na tomto běžném učtu mám velké obraty, protože přes ně objednávám spoustu věcí pro kamarády ze sportu, přeposíláme různě peníze na spořicí účty, atd. (např. za květen tam mám odchozích 130 000 Kč a příchozích 101 000 Kč). S penězi vycházíme dobře, ale běžný účet využíváme spíš jako přechodné místo pro spoustu věcí. Nemáme tam žádné výběry hotovostí, ani sázkově kanceláře atd. Ani cigarety, platíme opravdu jen to co je nutné, jídlo atd. Je nějaké riziko, že nám na základě toho banka hypotéku zamítne?

Dobrý den,

jedná se o běžnou praxi, 6 měsíců starý výpis z běžného účtu vyžadují téměř všechny banky při žádosti o hypotéku. Primárně si tímto banky ověřují výši příjmů.