Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14450, Zakládání účtu a konfirmační platba

Zakládání účtu a konfirmační platba, Běžný účet

PK

Dobrý den, rozhodl jsem se obrátit na vaši poradnu s jednou obavou, kterou mi sestra nasadila do hlavy. Před nějakou dobou jsem nakupoval pár věcí na online bazaru a vždy jsem risknul platbu předem prodávajícícmu na účet. O to však nejde (vzhledem k menším částkám mi riziko, že nic neobdržím nedělalo vrásky). Sestra mne však nyní upozornila, že převodem částky na účet lze například nahradit podpis smlouvy o založení účtu online. Když jsem to teď hledal, ve většině případů v reklamách banky uvádějí převod 1 Kč, někde však píší pouze o převodu částky. Můj dotaz tedy zní, vystavil jsem se takovým převodem neznámé osobě nějakému riziku, že tento převod použila k nějakému online založení účtu? Mé jméno a adresu a telefonní číslo se tyto osoby dozvěděly díky bohu vždy až po odeslání částky (takže by teoreticky neměly vědět, na jaké jméno jej založit). Tuším také, že jsem snad i ve většině případů psal do poznámky převodu i důvod nákupu na bazaru dané věci. Moc bych Vás tedy poprosil o váš názor na celou věc. Bohužel/bohudík, sám jsem nikdy online účet nezakládal a tak se v jeho procesu vůbec nevyznám. Předem mnohokrát děkuji.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

tzv. konfirmační platba (nejčastěji min. 1 Kč) z již existujícího účtu žadatele o nový účet se skutečně používá a nahrazuje fyzický podpis smlouvy. Pro založení účtu online je ale navíc nutno doložit:

 • 2 doklady totožnosti
 • výpis z již existujícího účtu (ze kterého proběhne konfirmační platba)

 • Pokud jste tyto dokumenty protistraně neposkytl, nikdo si vaším jménem účet založit nemohl.

  Pavel StrašákBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

  Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

  27.9.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

  Vyberete si úvěr, do kterého chcete investovat, a pošlete peníze na účet. Zhruba tak běžně fungují investice do půjček. V případě společnosti Zonky už to ale neplatí. Tento zprostředkovatel totiž od listopadu možnost manuálních investic ruší. Jejím klientům tak zbývá jen služba Rentiér, která peníze investuje za ně.

  Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

  Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

  20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

  Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

  Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

  19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  MM

  #15431, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

  Dobrý den, co vše potřebuji ze mzdovky k sepsání insolvence? Sepisovat budeme v listopadu 2021. Vím že pracovní smlouvu a výplatní lístky od října minulého roku. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, v rámci žádosti o oddlužení prokazujete svou schopnost splácet během insolvence min. 2 200 Kč měsíčně. To se obvykle dokládá pracovní smlouvou a výplatnicemi (případně potvrzením, že nejste ve výpovědní lhůtě).

  KP

  #15430, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

  Dobrý večer, chtěla bych se prosím zeptat kde zjistím, kolik mi zbýva ješte doplatit na insolvenci. Můj spravce mi to říkal, ale já to zapoměla a nikde to nemůžu najít. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, přehled o uhrazených pohledávkách a zbývající výši dluhu Vám dá váš ins. správce. Pokud jste tyto info zapomněla, zeptejte se svého správce prosím znovu.

  M

  #15429, Chci vstoupit do insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

  Dobrý den, prosím, chtěla jsem se zeptat, když jdu do úpadku a mám u své banky úvěr, a jelikož musím mít 3 měsíce po splatnosti, což nyní nemám, tak si chci založit nový účet u jiné banky a u nynější přestat platit. Jak to mám udělat, aby mi nová banka opět nenastavila splácení stávajícího úvěru? Neboť se jim to tam určitě ukáže v databázi.

  Dobrý den, pro vstup do insolvence stačí mít závazky min. u dvou věřitelům po splatnosti min. 30 dnů. Máte-li pouze jednu půjčku a jinde peníze nedlužíte, zvažte, zdali je pro Vás insolvence tím nejlepším řešením. Nezabavitelné minimum bude nižší než v exekuci, budete hradit každý měsíc odměnu ins. správce (1 100 Kč), další peníze dáte za sepsání návrhu na oddlužení (4 000 Kč + DPH) a přezkum pohledávek (250 Kč + DPH/pohledávka) a nikdo Vám nepůjčí dalších 5 let od skončení insolvence (nezískáte hypoteční úvěr ani půjčku).  Nový běžný účet u jiné banky si založit můžete (nová banka Vám nebude strhávat splátky půjčky, kterou máte u jiné banky).

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR