Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14450, Zakládání účtu a konfirmační platba

Zakládání účtu a konfirmační platba, Běžný účet

PK

Dobrý den, rozhodl jsem se obrátit na vaši poradnu s jednou obavou, kterou mi sestra nasadila do hlavy. Před nějakou dobou jsem nakupoval pár věcí na online bazaru a vždy jsem risknul platbu předem prodávajícícmu na účet. O to však nejde (vzhledem k menším částkám mi riziko, že nic neobdržím nedělalo vrásky). Sestra mne však nyní upozornila, že převodem částky na účet lze například nahradit podpis smlouvy o založení účtu online. Když jsem to teď hledal, ve většině případů v reklamách banky uvádějí převod 1 Kč, někde však píší pouze o převodu částky. Můj dotaz tedy zní, vystavil jsem se takovým převodem neznámé osobě nějakému riziku, že tento převod použila k nějakému online založení účtu? Mé jméno a adresu a telefonní číslo se tyto osoby dozvěděly díky bohu vždy až po odeslání částky (takže by teoreticky neměly vědět, na jaké jméno jej založit). Tuším také, že jsem snad i ve většině případů psal do poznámky převodu i důvod nákupu na bazaru dané věci. Moc bych Vás tedy poprosil o váš názor na celou věc. Bohužel/bohudík, sám jsem nikdy online účet nezakládal a tak se v jeho procesu vůbec nevyznám. Předem mnohokrát děkuji.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

tzv. konfirmační platba (nejčastěji min. 1 Kč) z již existujícího účtu žadatele o nový účet se skutečně používá a nahrazuje fyzický podpis smlouvy. Pro založení účtu online je ale navíc nutno doložit:

 • 2 doklady totožnosti
 • výpis z již existujícího účtu (ze kterého proběhne konfirmační platba)

 • Pokud jste tyto dokumenty protistraně neposkytl, nikdo si vaším jménem účet založit nemohl.

  Pavel StrašákBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Státní půjčky jsou stále populárnější. Za hypotékami přesto zaostávají

  Státní půjčky jsou stále populárnější. Za hypotékami přesto zaostávají

  23.6.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Silný start – slábnoucí zájem – zásadní změny – nový název – růst poptávky. Zhruba taková je cesta, kterou v posledních letech prošly státní půjčky na bydlení. Od letoška fungují pod novým názvem a s novými podmínkami. A zájem už předčil minulé roky.

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  Moneta se s Air Bank nespojí. Prozatím

  23.6.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  Dlouho očekávané spojení Moneta Money Bank s Air Bank, Home Credit a Zonky nevyšlo ani na druhý pokus. Akcionáři fúzi na včerejší mimořádné valné hromadě neschválili. Vznik třetí největší banky na českém trhu se tak odkládá.

  Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

  Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

  22.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

  Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  I

  #14634, Dědictví, SJM a zůstatek na účtu, Běžný účet, 23.6.2021

  Dobrý den, notář v prvním dopise dědicům informujícím o dědickém řízení zveřejnil veškeré účty, tzn. zemřelého ale i manželky zemřelého, ačkoli tyto byly vyňaty z pozůstalosti zúžením SJM. Účty byly uvedeny včetně zůstatků. Dopustil se notář pochybení, či dokonce protiprávního jednání z důvodu porušení ochrany soukromí? Děkuji moc za Vaši odpověď.

  Dobrý den, notář pochybil, neboť účty manželky zemřelého nejsou předmětem dědického řízení (díky zúžení SJM). Pokud Vám tímto jednáním vznikla škoda, mohla byste se domáhat náhrady materiální či nemateriální újmy (musela byste však dokázat výši škody).

  JJ

  #14633, Euro bankovky pro cesty do zahraničí, Banka, 23.6.2021

  Dobrý den, mám doma bankovku 100 Euro, vydanou před dubnem 2019, kterou bych ráda dala vnučce před cestou do zahraničí. Platí stále tato bankovka? Nechci, aby měla nějaký problém při placení. Moc děkuji.

  Dobrý den, tato bankovka je platná, ale pro cestování jsou vhodnější bankovky s nižší hodnotou (5-10-20 EUR). Při cestování po Evropě se obvykle většina výdajů hradí kartou (málokdo si dnes bere s sebou do zahraničí vyšší hotovost). 

  M

  #14632, Ručitel pro půjčku, Půjčka, 22.6.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou podmínky pro ručitele. Potřeboval bych refinacovat úvěr, ale jako student nemám dostatečným příjem. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den, na ručitele jsou kladeny podobné nároky jako na žadatele o úvěr (musí se jednat o bonitní osobu, která by byla schopna převzít splácení). Za půjčky tak obvykle nemohou ručit nezaměstnaní, senioři či ostatní bez příjmu či vyššího věku). 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 14 600 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR