Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #10195, Založení účtu pro nesvéprávného opatrovníkem

Založení účtu pro nesvéprávného opatrovníkem, Běžný účet

25.5.2020 Běžný účet

Dobrý den, mám problém s převedením účtu k jiné bance anebo alespoň s vyřízením internetového bankovnictví. Jedná se o účet pro moji babičku. Od soudu mám vyřízenou plnou moc, takže jsem její opatrovník. Mám i dokument, který mne opravňuje k užívání jejího účtu (Poštovní spořitelna). Problém je, že babička má pokročilou demenci, takže v podstatě vůbec neví o ničem. Nedokáže se podepsat, neví jak jmenuje, ani co je za den. A k tomu je upoutána na lůžko. U Poštovní spořitelny jsem chtěla požádat o internetové bankovnictví, ale bylo mi řečeno, že musím s babičkou přijít na pobočku a musí se tam podepsat. Když jsem chtěla převést účet k Air Bank nebo Sberbank, tak mi bylo řečeno, že to nepůjde. Můžete mi prosím poradit, co mám v této situaci dělat? Děkuji.

Dobrý den,

zřiďte babičce běžný účet u Air Bank nebo Equa bank na dálku, kdy stačí naskenovat 2 doklady totožnosti a místo podpisu smlouvy poslat 1 Kč ze stávajícího účtu. Vše z pohodlí domova bez nutnosti s babičkou kamkoliv chodit.