Jak založit bankovní účet ve Francii a co potřebujete k tomu vědět

11.1.2019 Běžný účet

Dobrý den, chci se zeptat, jestli pro založení účtu stačí občanský průkaz a rodný list nebo musím mít pas, abych si tam zařídil účet. A ještě jde o to, jestli nevadí, že nemám francouzské občanství pro založení účtu. Ten účet ve Francii potřebují založit kvůli tomu, že mi tam budou odeslány peníze a pak ho budu využívat z České republiky. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

při zakládání účtu v zahraničí pro cizí státní příslušníky je obvykle vyžadován pas a jeden další doklad s fotkou vydaný státní autoritou (např. občanský průkaz nebo řidičák). Francouzská banka pravděpodobně nebude akceptovat rodný list.

Jestliže ve Francii nebydlíte ani nepracujete, nechte si peníze zaslat rovnou na český účet, je to jednodušší (Equa bank si za příchozí EUR platby z EU účtuje jen 9 Kč).