Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5567, Záznam v registrech

Záznam v registrech, Půjčka

D

Dobrý den, dlouhodobě řeším problém s bankou, u které jsem si v roce 2007 vzal spotřebitelský úvěr. Kvůli mé špatné platební morálce byla v roce 2011 zbylá částka plus poplatky a úroky předána inkasnímu servisu. Byla sepsána splátková dohoda s tím, že v případě neplnění dohody bude splatná celá částka naráz. Byl jsem o splátku pozadu, ale inkasní servis vždy jen poslal výzvu k úhradě a celou zbylou částku naráz nepožadoval. Dluh byl doplacen v listopadu 2013, doklady stále mám. Po několika týdnech se mi inkasní servis telefonicky ozval s tím, že je u mne - na základě informace od původní banky - stále veden nedoplatek ve výši cca 15 tis. Kč. Šel jsem se zeptat osobně na pobočku banky, kde mi bylo sděleno, že mám všechny závazky vyrovnány a žádný nedoplatek neexistuje. Pustil jsem to z hlavy s tím, že inkasní servis na mne něco zkouší. Nicméně na jaře 2017 jsem náhodou zjistil, že mám stále záznam v bankovním registru za nesplacení této částky. Opět jsem šel na pobočku a opět mi bylo řečeno, že vůči mně žádný nedoplatek neevidují. Po dlouhé písemné komunikaci s bankou mi konečně sdělili, že se jedná o zákonné úroky, které si dopočítali kvůli neplnění splátkové dohody. Ve splátkové dohodě ovšem o nějakých úrocích nebylo ani slovo. Po konzultaci s právníkem, který mi sdělil, že tento postup je bohužel možný, jsem částku na jaře 2017 jednorázově uhradil. A teď potřebuji vědět, jestli se s tím dá něco dělat. Mám záznam v bankovním registru, o kterém jsem nevěděl, protože nejen že mne banka o nedoplatku celou dobu neinformovala a částku po mně nevymáhala, ale nezjistil jsem to ani při dvojím osobním dotazu. Solus a Centrální registr dlužníků mám čistý. Potřebuji půjčku na rekonstrukci domu. Opravdu jediné co můžu dělat je vzít si úvěr u nebankovní společnosti za astronomický úrok a počkat další nejméně dva roky než banky přestanou k tomuto "nedoplatku" přihlížet? Děkuji za odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

banky přihlížejí v registrech pouze k záznamům mladším 4-5 let, takže je šance, že Vám již nyní znovu půjčí. Pokud ne, důrazně nedoporučuji jakékoliv nebankovní půjčky (nechcete-li snadno a rychle přijít o celý dům). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Patagonie – Destinace, která se vyplatí

Patagonie – Destinace, která se vyplatí

18.2.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Vydejte se do jednoho z nejunikátnějších míst na Zemi. Patagonií vás provede Jitka Kolmanová, travel designerka z Exclusive Tours. 

Velké porovnání spoření – únor 2019

Velké porovnání spoření – únor 2019

7.2.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Úroky u spořících produktů dále rostou. V lednu přidávaly nejvíce družstevní záložny na termínovaných vkladech. Kde Vám zhodnotí peníze co nejvýhodněji? Prozradíme i název nové banky. 

Online odhad nemovitosti

Online odhad nemovitosti

30.1.2019, Reality, Autor: Martin Silný

Prodáváte nemovitost, potřebujete znát její reálnou hodnotu a nechcete spoléhat jen na realitního makléře? Nebo jen chcete mít vlastní představu pro případné vyjednávání o ceně nemovitosti?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JD

#6057, Výběr z kreditní karty v zahraničí, Půjčka, 20.2.2019

Dobrý den, prosím pěkně, potřeboval bych vědět, jestli je v Česku některá banka, která má kreditní kartu, kterou lze vybírat v zahraničí bez poplatků a spadá do bezúročného období. Děkuji za odpověď

Dobrý den, všechny banky nabízejí kreditní karty, které umožňují výběr hotovosti doma i v zahraničí. Problém je ve výši poplatku, který je extrémně vysoký (několik stokorun či % z výběru). Kreditní karta slouží k úhradě plateb, ne k výběru hotovosti (ač je to technicky možné).

A

#6056, Mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 20.2.2019

Dobrý den, jsem v insolvence jako fyzická osoba. Dále jsem jednatelkou s.r.o. Můžu si od tohoto s.r.o.  vzít půjčku a peníze z této půjčky neposílat do insolvence? Musím o tomto informovat insolvenčního správce?

Dobrý den, půjčku si vzít můžete, ale všechny peníze byste musela obratem odevzdat insolvenčnímu správci coby mimořádný příjem.

ML

#6055, PayPal platba na Slovensko, Platba, 20.2.2019

Zdravím, mám dotaz ohledně PayPal. Když budu potřebovat zaplatit příspěvek do skupiny na Slovensko např. 10 EUR a mám přidanou v PayPal jen kartu kde mám koruny - jak se to praktikuje? Děkuji za radu.

Dobrý den, platba se Vám odečte z účtu v korunách a na Slovensko dorazí eura. U PayPal máte možnost volby směnného kurzu (vaší banky nebo PayPal - doporučuji volit kurz vaší banky).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR