Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5567, Záznam v registrech

Záznam v registrech, Půjčka

D

Dobrý den, dlouhodobě řeším problém s bankou, u které jsem si v roce 2007 vzal spotřebitelský úvěr. Kvůli mé špatné platební morálce byla v roce 2011 zbylá částka plus poplatky a úroky předána inkasnímu servisu. Byla sepsána splátková dohoda s tím, že v případě neplnění dohody bude splatná celá částka naráz. Byl jsem o splátku pozadu, ale inkasní servis vždy jen poslal výzvu k úhradě a celou zbylou částku naráz nepožadoval. Dluh byl doplacen v listopadu 2013, doklady stále mám. Po několika týdnech se mi inkasní servis telefonicky ozval s tím, že je u mne - na základě informace od původní banky - stále veden nedoplatek ve výši cca 15 tis. Kč. Šel jsem se zeptat osobně na pobočku banky, kde mi bylo sděleno, že mám všechny závazky vyrovnány a žádný nedoplatek neexistuje. Pustil jsem to z hlavy s tím, že inkasní servis na mne něco zkouší. Nicméně na jaře 2017 jsem náhodou zjistil, že mám stále záznam v bankovním registru za nesplacení této částky. Opět jsem šel na pobočku a opět mi bylo řečeno, že vůči mně žádný nedoplatek neevidují. Po dlouhé písemné komunikaci s bankou mi konečně sdělili, že se jedná o zákonné úroky, které si dopočítali kvůli neplnění splátkové dohody. Ve splátkové dohodě ovšem o nějakých úrocích nebylo ani slovo. Po konzultaci s právníkem, který mi sdělil, že tento postup je bohužel možný, jsem částku na jaře 2017 jednorázově uhradil. A teď potřebuji vědět, jestli se s tím dá něco dělat. Mám záznam v bankovním registru, o kterém jsem nevěděl, protože nejen že mne banka o nedoplatku celou dobu neinformovala a částku po mně nevymáhala, ale nezjistil jsem to ani při dvojím osobním dotazu. Solus a Centrální registr dlužníků mám čistý. Potřebuji půjčku na rekonstrukci domu. Opravdu jediné co můžu dělat je vzít si úvěr u nebankovní společnosti za astronomický úrok a počkat další nejméně dva roky než banky přestanou k tomuto "nedoplatku" přihlížet? Děkuji za odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

banky přihlížejí v registrech pouze k záznamům mladším 4-5 let, takže je šance, že Vám již nyní znovu půjčí. Pokud ne, důrazně nedoporučuji jakékoliv nebankovní půjčky (nechcete-li snadno a rychle přijít o celý dům). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zvýhodněné hypotéky pro mladé

Zvýhodněné hypotéky pro mladé

16.4.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Mladí do 36 let by si mohli půjčovat s menším příjmem více. Tak zní kompromisní návrh novely zákona, na kterém se dohodlo Ministerstvo financí s ČNB. Jak vysoké budou úlevy pro LTV, DTI a DSTI?

Hypotéka na mateřské

Hypotéka na mateřské

9.4.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Očekáváte příchod nového potomka a zároveň přemýšlíte nad novým bydlením na hypotéku? Jaká je aktuální výše příjmu na mateřské dovolené? A kolik z takového příjmu Vám banky při žádosti o hypotéku uznají? Je vůbec reálné, aby Vám hypotéka byla schválena? 

Český startup umožňuje automatické investování

Český startup umožňuje automatické investování

8.4.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Portu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#6441, Půjčí mi někdo s nízkým příjmem?, Půjčka, 19.4.2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi někdo půjčí 20 000 Kč, když můj měsíční příjem je zhruba 1 800 Kč a pracují na DPP. Děkuji

Dobrý den, s příjmem 1 800 Kč Vám nikdo nepůjčí, neboť z této částky (která je mimochodem hluboko pod životním minimem 3 410 Kč) nemůžete vyžít. Kde bydlíte, z čeho platíte nájem, stravu a další výdaje? 

J

#6440, Osobní údaje, Půjčka, 19.4.2019

Dobrý den, koukám se po spotřebitelských uvěrech u různých bank. Každá má nějakou provizorní kalkulačku a pak kalkulačku detailní, kde vyplním spoustu osobních informací a podle těch oni vyhodnotí, zda mi úvěr dají nebo ne. A já mám dotaz: Nemůžu se vyplněním detailnějšího formulaře kam dávám číslo občanky, rodné číslo, výši platu zavázat k půjčce? Nebo je to jen opravdu orientační? Děkuju za odpověď.

Dobrý den, u bank se není třeba obávat zneužití osobních údajů, ale na weby nebankovních poskytovatelů půjček určitě žádné takto citlivé informace nevyplňujte. 

J

#6439, Spoření pro dceru, Exekuce a insolvence, 19.4.2019

Dobrý den, chtěl bych dceři (16 let) pořídit účet a chtěl bych se zeptat, kdo je vlastníkem účtu. Jestli jím je sám nezletilý či zákonný zástupce. Problém je, že se potýkám s několika exekucemi. Nejde mi ale o nějaké ukrývání mých peněz, či "odklánění" výplaty apod., ale o to, jednak šetřit dceři do budoucna (VŠ atd.) a jednak pro její případnou potřebu, nic víc. Dcera je v péči matky, ale nechci, aby ta měla k účtu přístup, tedy nechci, aby účet podepisovala ona, což by bylo nejsnažší, naopak si chci k účtu ponechat přístup já. Je nějaké řešení ? Děkuji

Dobrý den, majitelem dětského účtu je nezletilý, ale oba rodiče coby zákonní zástupci mají až do 18 let k penězům přístup. V praxi tak můžete Vy peníze uložit a Vaše ex je obratem vybrat. V exekuci Vám zůstává naprosté minimum na živobytí, z těchto peněz moc ušetřit nelze. Místo spoření dětem naopak doporučuji co nejdříve své dluhy doplatit (neustále Vám nabíhá penále a zpozdné, dluhy rostou).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6400 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR