Jak zdanit výdělek z investice do bitcoinu?

12.12.2021 Daně

Dobry den, pred nejakou dobou jsem koupil bitcoin a od te doby jsem zhodnotil vklad a vydelal penize. Slo o zkousku. Takze mala castka. Vklad byl 500 korun a vybiral jsem 1 132 korun. Musim to nejak danit? Popripade jak zdanit? Jsem zamestnanec a toto byl pouze takovy pokus.

Dobrý den,

úplně správně byste měl zdanit i tento malý zisk ve výši 632 Kč. V praxi si ale neumím představit, že by někdo řešil případný daňový nedoplatek ve výši 94,80 Kč. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn