Jak správně danit příjem z bitcoinové těžby v ČR a Velké Británii?

20.12.2021 Daně

Dobry den, rad bych se zeptal, jsem zamestnancem spolecnosti, tedy se mi o dane stara nase ucetni. Dostal jsem nabidku se ucastnit bitcoin tezebnich aktivit se spolecnosti sidlici ve Velke Britanii. Zde bych si mel zajistit povolenku k tezbe u FCA, pro pripad ze by zisk z tezby presahl urcitou hranici. Pokud bych toto splnil, musim i tak mit v CZ zivnostensky list, pripadne pokud bych zahajil aktivitu ted koncem roku a vznikl by zisk do konce roku, jeste bych nemel ZL, je to veliky problem? Konecna otazka zni, pokud spravne chapu nase zakony, tak bych mel i presto, ze je aktivita tezby v UK, daneni provadet podle lokalnich pravidel, tedy ZL a nasledne prijmy z tezby jako prijmy z jakekoliv jine aktivity, ci bych v tomto pripade musel danit podle pravidel UK? Idealne na ciselne situaci: Prijem ze zamestnani: 1 000 000 CZK, prijem z tezby: 1 000 000 CZK (z UK) Dekuji predem, doufam, ze jsem polozil dotazy dostatecne srozumitelne. S pozdravem

Dobrý den,

jste-li daňovým rezidentem v ČR, pak budete příjmy danit v ČR. Pro těžbu kryptoměn je v ČR vyžadována živnost (není zde žádná minimální hranice příjmu z těžby) a v případě obratu nad 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců se stáváte plátcem DPH. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn