Zda platit daň z obchodování s kryptoměnami při reinvestování nižších částek?

8.1.2022 Daně

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli když jsem tradil kryptoměny které jsou pod hodnotou 10 000 Kč, zdali musím platit 15% daň Peníze jsem si nevybral, reinvestoval jsem je.

Dobrý den,

daní se zisk dosažený při směně krypta na krypto, tedy i reinvestované peníze do jiné kryptoměny. V současné době nepanuje shoda na tom, zdali se na kryptoměny vztahuje osvobození pro příležitostné příjmy do 30 000 Kč/rok. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn