Jak zdanit příjem z kryptoměn v Česku a Anglii?

10.2.2022 Daně

Dobrý den, chtěla jsem se informovat, manžel je Angličan. Žije v Anglii. Máme společně jmění manželů. Poslal mi krypta do peněženky a já jsem je přeměnila na peníze. Daň bude platit on v Anglii 20%. Chtěla jsem se zeptat, já je musím taky zdanit v Česku nebo stačí, když je manžel zdaní v Anglii a budu mít od toho papír? Děkuji

Dobrý den,

jak v úvodu píšete, máte společné jmění. Tedy všechen majetek (ať už je na vašem nebo manželově účtu) je společný a převodem krypta či peněz z manželova účtu na váš účet se nic nemění. Pokud manžel směnou krypta na fiat dosáhl zisku, musí tento zisk zdanit. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn