Je nutné se odhlásit z paušální daně při nákupu kryptoměn, i když nemáte zisk z prodeje?

14.2.2022 Daně

Dobry den, jako OSVC jsem prihlaseny k pausalni dani. V lednu letosniho roku jsem nakoupil kryptomeny za cca 20 000 Kc a dalsi nakupy planuji na mesicni bazi. Nehodlam vsak letos ani v blizke budoucnosti kryptomeny menit zpet na fiat. Beru to jako investici treba na 10 let. Kdyz jsem ale mluvil s ucetni tak mi rekla, ze se musim z pausalni dane odhlasit, i kdyz zadny zisk z prodeje kryyptomen nemam ani letos neplanuju mit. Je tomu opravdu tak? Kdyz jsem to studoval, tak jsem se vsude docetl, ze se dani zisk z prodeje. Nebo se to musi danit vzhledek k cene na konci kalendarniho roku? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

daní se až případný zisk při směně krypta na fiat (nebo krypta na krypto). Prozatím tedy není důvod končit s paušální daní. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn