Jak správně postupovat po prodeji Bitcoinu a vyplnění daňového domicilu?

16.2.2022 Daně

Dobrý den, v roce 2021 jsem přes Revolut nakoupil BTC za 5 999,69 CZK (6 transakcí), následně jsem jej prodal za 7 297,42 CZK (3 transakce). Bez poplatků, zdanitelný zisk tedy 1 297,73 CZK. Příjem mám pouze jako zaměstnanec, nemám jiné vedlejší příjmy. Jakým způsobem musím nadále postupovat? Revolut po mně požaduje daňové informace (vyplnění daňového domicilu). Musím toto splnit? Nemám problém cokoli zaplatit, ale nejsem obeznámen, jak postupovat. Děkuji

Dobrý den,

Revolut zdanění zisku z vašich kryptoměn řešit nebude (to si řeší každý sám v rámci svého daňového přiznání). Jeden názor říká, že takto nízký zisk se danit nemusí (v rámci příležitostných příjmů do 30 000 Kč/rok). A pak je tu ještě opačný názor, který v případě kryptoměn vyžaduje zdanění i takto nízkých zisků bez jakéhokoliv limitu pro osvobození. Ve vašem případě nejde ani tak o placenou daň (195 Kč) jako o administrativní náklady. Bez kryptoměn by Vám roční zúčtování daní provedl zaměstnavatel. S kryptoměnami byste si musel podat daňové přiznání sám. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn