Musím danit výběr peněz z fumbi? Jak to vlastně funguje?

22.2.2022 Daně

Dobrý den, měl jsem účet u fumbi. Vložil jsem 1 400 Kč a za měsíc vybral 1 000 Kč. Teď mám na úctě 0 Kč. Musím danit výběr těch 1 000 Kč? Vůbec jsem nevěděl, že se něco takového musí dělat.

Dobrý den,

zisk z kryptoměn a jiných investic se obecně danit musí, ale Vy jste evidentně skončil ve ztrátě (nákup za 1 400 Kč, prodej za 1 000 Kč). Ztráta se samozřejmě nedaní. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn