Jak se vypořádat s daněmi z obchodování s kryptoměnami a co udělat s hodnotou, kterou jsem získal?

25.3.2022 Daně

Dobrý den, při obchodování s kryptoměnami jsem za necelý rok nasbíral tisíce transakcí. Některé kryptoměny, se kterými jsem obchodoval, už nemají žádnou hodnotu, některé měly danící mechaniku, některé rozdávaly “dividendy” a další podobné mechaniky. Netuším jak se s tímto poprat. I přes nemalé množství “investic”, kde jsem přišel o celou částku i tak mám více než jsem investoval původně. Vybral jsem si svoji původní částku a trochu k tomu na bankovní účet a zbytek stále mám ve velkém rozpětí kryptoměn. Upřímně, jsem naprosto zmaten a nemyslím si, že je možné se z toho dobrat k nějakému výsledku pro daňové úřady. Máte pro mě nějakou radu prosím? Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji stáhnout všechny dostupné reporty z platforem, kde jste obchodoval, a najít si dobrého daňového poradce, který Vám za úplatu vše spočítá. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn