Mám darované kryptoměny od Coinbase, musím je danit?

29.4.2022 Daně

Dobrý den, na Coinbase, když se člověk zaregistruje a pak projde určitými jejich testy, Coinbase ho za to odmění tím, že mu daruje některé kryptoměny - pro mě neznámé. Obdržel jsem tyto krypto asi v celkové hodnotě 25 EUR a ihned je směnil z krypta na krypto (bitcoin). Je tento dar nutné danit nebo to nějak řešit? Děkuji moc za odpověď!

Dobrý den,

jednorázová odměna za registraci ve výši 25 EUR splní definici příležitostného příjmu do 30 000 Kč/rok a nebudete ji muset dani. Pokud jste při směně krypta na krypto dosáhl zisku (rozdíl prodejní ceny a nabývací hodnoty), je třeba tento zisk zdanit. Protože jste krypto měnil obratem po nabytí, velmi pravděpodobně jste žádného zisku nedosáhl. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn