Jaké jsou daňové povinnosti spojené s kryptoměnami, pokud jsem měl v období od 1.1.21 do 31.8.21 vedlejší živnost v jiném sektoru a zároveň jsem byl zaměstnán?

17.11.2021 Daně

Dobrý den, ako je to prosim s danenim kryptomien, ked od 1.1.21-31.8.21 som mal vedlejsi zivnost (v realitnom sektore, takze nic spolocne s kryptom) + som bol zamestnany. 1. dan 15% v pripade ze moje prijmy budu do 1 700 400 CZK (zamestnanie + osvc + krypto) 2. dan 15% v pripade ze moje prijmy budu do 1 700 400 (osvc + krypto) 3. mozem si uplatnit pausalne vydaje v obdobi ked som bol osvc? alebo prijem z kryptomien (trading/staking/aridrop) sa vobec neda "prepojit" s osvc, ktora s tym nema nic spolocne? Pripadne existuje este nejaka ina "hybridna" moznost, ako sa k tomu postavit? Vopred dakujem za odpoved, Michal

Dobrý den,

obchodování s kryptoměnami se Vám nepočítá do limitu 1 mil. Kč pro plátce/neplátce DPH a možnost uplatňovat paušální daň (OSVČ do 1 mil. Kč). Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn