Jak správně zdanit kryptoměny a jaké jsou daňové povinnosti pro zaměstnance s hrubým příjmem 40 tisíc měsíčně?

17.6.2022 Daně

Dobrý den, četl jsem váš článek o tom jak danit krypto, ale pořád mi to není jasné. Jsem zaměstnanec, hrubý příjem 40 tisíc měsíčně, čistý (i s bonusy jako stravenky) 33 tisíc měsíčně. V jakém případě, kolik a jak mám danit krypto? Daně nám dělá firemní účetní takže hádám, že bych si je musel zařídit sám. Zatím jsem nic nevydělal, začínám si s tím pouze hrát a nemyslím si, že bych byl schopen vydělat si více než 50 tisíc do konce tohoto roku (vydělat myšleno zisk z prodeje, po odečtení nákladů na investici by to bylo třeba jenom 35-40 tisíc). Děkuji

Dobrý den,

v případě zisku z kryptoměn byste si podával daňové přiznání sám (zaměstnavatel by neprováděl roční zúčtování daní). Obecně se daní zisk dosažený při směně krypta na fiat nebo krypta na krypto (rozdíl prodejní ceny a nabývací ceny/hodnoty). Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn