Jak správně zdanit výplatu v kryptoměně a co je potřeba vědět

29.11.2022 Daně

Dobrý den, dokázal by někdo poradit ohledně výplaty v kryptoměně? Uzavřela jsem smlouvy s Italskou E-commerce společnosti, u které dostávám výplatu v USDT. Ty potom prevedu na účet v Binance, kde USDT prodám. Podle všeho článku o zdanění kryptomeny tedy chápu, že danit budu pouze v případě, pokud prodejní cena při prodeji bude vyšší než v okamžiku, kdy jsem usdt obdržela? Jinak za prodej daň neplatim. Nejedná se o spekulace. Společnost má daňovou povinnost v Itálii a je osvobozena od daně, tedy se nemusím, pokud chápu zákony, stát ani identifikovanou osobou.

Dobrý den,

obecně se daní zisk dosažený při směně krypta na fiat nebo krypta na krypto. Pokud kryptoměny prodáte/směníte se ztrátou (rozdíl mezi prodejní a nákupní hodnotou), daň z příjmu platit nebudete. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn

Doporučuji důsledně ověřit, že se nejedná o podvod. Většina nabídek na podobné investice přes neznámé zahraniční společnosti jsou podvody, kdy Vás podvodníci oberou nejen o počáteční vklad ale taktéž z Vás později tahají další peníze pod smyšlenými záminkami. Určitě neplatíte žádné daně, poplatky ani jiné výdaje přes zprostředkovatele (zdanění si řešíte v rámci svého daňového přiznání Vy sama zde v ČR).