Jak zdanit příjmy z kryptoměn a NFT?

19.12.2022 Daně

Dobrý den, jak se prosím daní tento krypto případ? V září fyzická osoba (na rodičovské) nakoupí 2,2 ETH na burze, pošle je do své SW peněženky a z této částky nakoupí NFT. V listopadu přijde odměna z držení NFT 0,2 ETH V prosinci dojde ke koupi dalšího NFT pouze z částky odměn. Podává v tomto případě FO daňové přiznání sama za sebe - došlo již k překročení hranice příjmu 6 000 Kč ročně? Pokud ano, co se zde bere jako příjem (pouze získané odměny z držení NFT a až dojde k případnému prodeji NFT, tak se příjem zvýší i o tuto částku? Nebo se za příjem považuje i koupě NFT za nakoupené ETH?) Děkuji moc za pomoc.

Dobrý den,

obecně se daní zisk dosažený při směně krypta na fiat nebo krypta na krypto. Při celoročních zdanitelných příjmech do 15 000 Kč nemáte povinnost podávat daňové přiznání. I pokud byste tuto hranici překročila a měla byste povinnost podat daňové přiznání, díky slevě na poplatníka nebudete reálně platit žádné daně až do výše celoročního příjmu 205 600 Kč. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn