Jaká je platná norma pro zdanění prodeje akcií? Zjišťujeme, zda se nedaní, pokud balík akcií držíte více než 3 roky nebo více než půl roku. Dále se dozvíme, zda se daní příjmy větší než 100 000 Kč za různý počet prodejů za zdaňovací rok nebo jen za prodej konkrétního balíku akcií.

Investice se zhodnocením až 12%
11.12.2020 Akcie a investice

Dobrý den, jaká je platná norma pro zdanění prodeje akcií? Někde jsem četl, že se nedaní, pokud balík akcií držíte více než 3 roky, někde zase více než půl roku. Dále že se daní příjmy větší než 100 000 Kč. Tady by mne zajímalo, jestli těch 100 000 Kč platí za různý počet prodejů za zdaňovací rok, nebo jen za prodej konkrétního balíku akcií.

Dobrý den,

zdanění prodeje akcií se řídí Zákonem o daních z příjmu. Od daní jsou osvobozeny:

  • příjmy z prodeje akcií do 100 000 Kč/rok (tato hranice platí pro součet všech příjmů za jeden fiskální rok)
  • příjmy z prodeje akcií, které jste držel déle než 3 roky
  • REKLAMA