Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8396, Získám slevu na dani na děti?

Získám slevu na dani na děti?, Daně

3.1.2020 Daně

Dobrý den, mohu uplatnit slevu na dani za dítě v daňovém přiznání, když jsem celý rok 2019 na úřadě práce bez příjmů a podporu v nezaměstnanosti jsem pobírala 5 měsíců celkem okolo 50 tis.? Dceři je 16 let a studuje prvním rokem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

slevu na dani uplatnit nelze, protože jste žádnou daň neplatila (není tak z čeho poskytnout slevu). Daňový bonus na dítě také nezískáte, neboť zde je podmínka si vydělat min. šestinásobek min. mzdy (80 100 Kč). Řešením je nastoupit do práce. Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.