Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16668, Životní pojištění k hypotéce

Životní pojištění k hypotéce, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prosím vás, ve které pojišťovně si mám zřídit takové to pojištění, že v případě úmrtí nebo invalidity druhého, bude hypotéka vyplacena. A kolik to tak měsíčně stojí? A dále bych se chtěla zeptat jestli jsem neudělala blbost, když jsem si vzala hypotéku. Děkuji.

Dobrý den,

jestli jste neudělala chybu tím, že jste si vzala hypotéku, se mi těžko posuzuje. Neznám vaši rodinou a finanční situaci, nevím proč jste si hypotéku brala, za jakých podmínek (úroková sazba, fixace), atd. Obecně je ale koupě vlastní střechy nad hlavou na hypotéku rozumné řešení.

Rizika úmrtí či invalidity řeší životní pojištění. Výše pojistného je závislá na mnoha parametrech (pojistná částka, váš zdravotní stav, atd.).