Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #7028, Zneužití platební karty

Jak se bránit proti neoprávněným platbám a ochránit svou platební kartu?

12.7.2019 Podvod

Dobrý den, zaregistroval jsem se na jedné stránce, kde mi rovnou strhli měsíční platbu, ale hned jsem předplatné zrušil. Přišlo mi to divné a bohužel jsem to zjistil pozdě. Nešlo o velkou částku, ale dozvěděl jsem se, že jsem udělal velikou chybu a stránka lidem i po zrušení strhává peníze dál. A tak se chci zeptat, kartu jsem si zablokoval a platby na internetu také, ale vyžádat si novou je asi samozřejmost že ano? Nikdy sem se nenachytal, ale tady jsem si skutečně nezjistil, co je stránka zač. Teď mám strach, že jsem po zadání platební karty dal plný přístup nesprávným lidem. Jak mám co nejlépe postupovat? Došlo k tomu před dvěma dny.

Dobrý den,

po zablokování platební karty je odpovědnost za další případné zneužít karty na straně banky. Nemusíte tak mít obavu o další osud své karty (již z ní není možné strhávat peníze).